Czy hulajnogą elektryczną można jechać we dwoje?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy hulajnogi elektryczne stały się popularne, nastąpił problem z regulacją przepisów prawnych, dotyczących prawidłowego poruszania się na nich. Jeśli nie jesteś na bieżąco z kodeksem ruchu drogowego, wiedz, że 20 maja tego roku wprowadzone zostało nowe prawo dotyczące statusu e-hulajnóg.

Jazda we dwoje jest zakazana

Jedną z istotnych regulacji jest ta, która definiuje liczbę osób, które mogą jednocześnie poruszać się elektryczną hulajnogą. Od 20 maja br. obowiązuje przepis, według którego na e-hulajnodze może jechać tylko jedna osoba. W przeciwnym wypadku ryzykujemy mandat w wysokości kilkuset złotych.

Elektryczne hulajnogi mogą poruszać się z maksymalną prędkością do 25 km/h. Wbrew pozorom jest to wystarczająco duża prędkość, jak na tak mały pojazd, aby stworzyć zagrożenie dla innych osób. Pamiętajmy więc, aby przestrzegać przepisów nie w strachu przed mandatem, ale dla własnego bezpieczeństwa.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

techardly

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Inteligentna żarówka na Bluetooth – co potrafi?
/
Inteligentna żarówka na Bluetooth – co potrafi?
Zyskują one coraz większą popularność ze względu na swoje zaawansowane funkcje i możliwości.
System operacyjny iOS – jakie ma zalety?
/
System operacyjny iOS – jakie ma zalety?
System operacyjny iOS został stworzony przez Apple Inc. i był pierwotnie wprowadzony na rynek w 2007 roku wraz z pierwszym iPhone'em. iOS jest jednym z najbardziej popularnych systemów operacyjnych mobilnych na świecie, a jego popularność wynika z wielu zalet, które wyróżniają ten system spośród innych systemów operacyjnych.
Oto najbardziej nietrafione rozwiązania w samochodach
/
Oto najbardziej nietrafione rozwiązania w samochodach
Najgorsze i najmniej przydatne rozwiązania w samochodach? O większości na szczęście szybko zapominamy. Były jednak i takie, które zapadły nam […]