Czy hulajnogą elektryczną można jechać we dwoje?

/
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy hulajnogi elektryczne stały się popularne, nastąpił problem z regulacją przepisów prawnych, dotyczących prawidłowego poruszania się na nich. Jeśli nie jesteś na bieżąco z kodeksem ruchu drogowego, wiedz, że 20 maja tego roku wprowadzone zostało nowe prawo dotyczące statusu e-hulajnóg.

Jazda we dwoje jest zakazana

Jedną z istotnych regulacji jest ta, która definiuje liczbę osób, które mogą jednocześnie poruszać się elektryczną hulajnogą. Od 20 maja br. obowiązuje przepis, według którego na e-hulajnodze może jechać tylko jedna osoba. W przeciwnym wypadku ryzykujemy mandat w wysokości kilkuset złotych.

Elektryczne hulajnogi mogą poruszać się z maksymalną prędkością do 25 km/h. Wbrew pozorom jest to wystarczająco duża prędkość, jak na tak mały pojazd, aby stworzyć zagrożenie dla innych osób. Pamiętajmy więc, aby przestrzegać przepisów nie w strachu przed mandatem, ale dla własnego bezpieczeństwa.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

techardly

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealną listwę kołkową do swojego projektu?
/
Jak wybrać idealną listwę kołkową do swojego projektu?
Poznaj kluczowe kryteria wyboru listew kołkowych, które pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Twojego projektu.
Rozważania na temat bezpieczeństwa w sieci – porady dla początkujących
/
Rozważania na temat bezpieczeństwa w sieci – porady dla początkujących
Zapoznaj się z istotnymi aspektami bezpieczeństwa w sieci. Dowiedz się więcej o chronieniu swojego cyfrowego życia, unikaniu zagrożeń i nauki bezpiecznych nawyków internetowych.
Poradnik do wyboru odpowiedniego sprzętu do lutowania dla robotyków
/
Poradnik do wyboru odpowiedniego sprzętu do lutowania dla robotyków
Poznaj kluczowe aspekty wyboru idealnego sprzętu do lutowania dla pasjonatów robotyki. Dowiedz się więcej o rodzajach lutownic, ich funkcjach oraz jak wybrać najlepszy dla swojego projektu.