Gadżety i akcesoria, które zabezpieczą telefon przed zniszczeniem

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wystarczy tylko chwila nieuwagi albo pech, żeby potłuc lub zarysować wyświetlacz telefonu. Niestety, często jego naprawa czy wymiana wiążą się ze sporymi kosztami. Można ich jednak uniknąć dzięki odpowiednim gadżetom i akcesoriom do telefonu. Zobacz, jakie warto wybierać i dlaczego.

Smartfony są nieodłącznym elementem codziennego życia większości z nas. Służą nam tak do pracy, jak i do rozrywki. Ich ekrany są jednak elementem bardzo podatnym na uszkodzenie. Powierzchnię wyświetlacza dość łatwo zarysować albo wyszczerbić, nawet przechowując telefon w plecaku czy w torebce. Upuszczenie telefonu może wiązać się nawet z całkowitym zniszczeniem ekranu, a jego wymiana często jest po prostu nieopłacalna.

Odpowiednie etui

Wytrzymały materiał

Etui na telefon powinno być przede wszystkim wykonane z materiału wysokiej jakości. Producenci oferują różne rodzaje case’ów, na przykład z poliwęglanu czy pancerne. W zależności od tego, jak bardzo Twój telefon narażony będzie na upadki, dobierz do niego materiał, z jakiego wykonane będzie etui. Możesz zdecydować się na etui typu „plecki”, czyli chroniące tył smartfona albo takie z klapką. Zaletą tych drugich jest z pewnością to, że jednocześnie chronią ekran i obudowę telefonu. Najczęściej wykonane są z materiałów wysokiej jakości.

Dobrze dopasowane

Każde etui, żeby dobrze chroniło telefon, musi być dobrze dopasowane do konkretnego modelu telefonu. Dlatego też, szukając odpowiedniego etui na swój smartfon, kieruj się tym, jakim dokładnie modelom jest ono polecane.

Ciekawy wygląd

Podstawowym założeniem jest, że etui ma chronić telefon przed zniszczeniem. Nie wyklucza to jednak, że nie może być ono eleganckie i efektowne. Dlatego warto dobrać etui do swoich upodobań. Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest projektowanie etui, dzięki któremu każdy dowolnie może zdecydować, jak będzie wyglądał jego case.

Szkło ochronne

Tak samo jak w przypadku etui na telefon, tak i szkła dostępne są w różnych rodzajach. Producenci oferują szkła hartowane czy też hybrydowe. Ich grubość powinna być dostosowana do tego, jak bardzo telefon narażony jest na uszkodzenia. Na stronie https://campur.pl/FOLIA-I-SZKLA-OCHRONNE-c620 znajdziesz folie i szkła ochronne do swojego telefonu. Szkło na ekran jest szczególnie polecane osobom, które posiadają etui jedynie na tył smartfona.

Uchwyt do telefonu

Jeżeli często jeździsz samochodem, uchwyt na telefon może okazać się niezbędnym akcesorium. Nie dość, że zapobiega uszkodzeniu smartfona, to zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy. Nie powinno używać się telefonu w czasie jazdy samochodem, ale czasami jest to konieczne, na przykład przy korzystaniu z nawigacji. Uchwyt powinien umożliwiać ruch w każdym kierunku, żeby istniała możliwość ustawienia optymalnej pozycji wyświetlacza. Uchwyt powinien też mieć możliwość włożenia do niego różnych urządzeń, tak więc ważny jest elastyczny rozstaw. Najpopularniejszym rodzajem uchwytu samochodowego jest taki mocowany na przyssawkę do szyby. Pozwala on na swobodne spoglądanie na ekran, bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Można też kupić uchwyt montowany na kratce od nawiewu, na desce rozdzielczej albo na kierownicy.

Oprócz uchwytów samochodowych, na rynku dostępne są też uchwyty na rękę, które przydadzą się przede wszystkim biegaczom. Telefon schowany w kieszeni czy też trzymany w dłoni to nie tylko niewygodne rozwiązania, ale także dosyć ryzykowne, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo smartfona. Jeśli jeździsz na rowerze, z pewnością docenisz także uchwyt rowerowy na telefon.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

techardly

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać najlepszy plan abonamentowy dla Twojego sklepu internetowego?
/
Jak wybrać najlepszy plan abonamentowy dla Twojego sklepu internetowego?
Zbadaj różne możliwości abonamentowe dla Twojego sklepu online, poznaj kluczowe czynniki wpływające na ich wybór i dowiedz się, jak wyselekcjonować najbardziej opłacalną opcję.
Jak wybrać optymalny system ogrzewania dla naszego domu?
/
Jak wybrać optymalny system ogrzewania dla naszego domu?
Przeczytaj nasz przewodnik i dowiedz się, jak dopasować odpowiedni system ogrzewania do Twojego domu. Poznaj najważniejsze faktory decydujące o wyborze i odkryj przydatne porady.
Jak dobrze dobrać akcesoria, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego iPada?
/
Jak dobrze dobrać akcesoria, aby w pełni wykorzystać możliwości swojego iPada?
Przekonaj się, jak odpowiednie akcesoria mogą zwiększyć efektywność i komfort korzystania z twojego iPada. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając wyposażenie dla swojego urządzenia.