Jakie telefony wybrać do pracy w trudnych warunkach?

/
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dostępne w obecnych czasach smartfony są wykonane w mało trwałych materiałów. Szklane ekrany rysują się od najmniejszego ruchu, a plastikowe obudowy łamią się, wyginają i zupełnie nie chronią części smartfona. Przez do przy upadku z wysokości zaledwie kilkudziesięciu centymetrów, może dojść do uszkodzenia urządzenia. Telefony nie należą do tanich, dlatego do pracy w trudnych warunkach warto zainwestować w model wytrzymały i odporny na upadki czy zalanie.   

Telefon wodoodporny    

Praca przy zbiornikach wodnych lub taka, która wymaga kontaktu z wodą, tworzy ryzyko zalania telefonu. Większość współczesnych smartfonów nie jest wodoodporna, a dodatkowo nie pozwala na wyjęcie baterii, jak to było w starych telefonach. Modele telefonów sprzed kilkunastu lat można było łatwo rozmontować w przypadku zalania i osuszyć baterię, by uratować ją przed wilgocią. Telefony wodoszczelne bez szkód dla elementów układu mieć kontakt z płynami. Jest to idealny wybór dla osób pracujących w terenie oraz na przykład dla hydraulików, którzy w pracy mają często kontakt z wodą.    

Telefon odporny na upadki   

Prace na wysokościach wymagają odpowiedniego zabezpieczenia telefonu przed upadkiem. Dzisiejsze smartfony mogą pęknąć nawet od upadku na kanapę lub dywan, dlatego nie są najbardziej trafnym wyborem do pracy innej, niż biurowa. Telefony klasyczne charakteryzują się przede wszystkim lekkością i dużą wytrzymałością. Kultowymi modelami telefonów sprzed lat prędzej można było uszkodzić podłogę, niż na odwrót, a o ich trwałości krążą legendy. Wzorowane na nich, nowsze komórki nadal są bardzo wytrzymałe i odporne na upadki przede wszystkim dlatego, że do ich produkcji nie stosuje się delikatnego szkła, a jeśli już, nie pokrywa ono połowy powierzchni telefonu, jak przy smartfonie.   

Telefon satelitarny    

Trudne warunki pracy to także brak dostępu do sieci operatora. Ratownicy górscy, wodni czy załoga ambulansu często wykonuje swoje zadania w miejscach oddalonych od miast. W środku lasu trudno o zasięg operatora, jednak kontakt telefoniczny w takich zawodach bywa kluczowy. Telefony satelitarne łapią zasięg nie z wieży operatora, ale bezpośrednio z satelity, dzięki czemu połączenie w takim telefonie można nawiązać w każdym miejscu na świecie. Do pracy w terenie, w lesie, na polu czy na szczycie Giewontu takie urządzenie może nawet uratować komuś życie.    

Akcesoria podnoszące wytrzymałość telefonu    

Niska trwałość większości smartfonów sprawiła, że na rynku pojawiło się bardzo wiele dodatków, które pozwalają zwiększyć wytrzymałość tych urządzeń. Przede wszystkim popularne są osłony na ekran w postaci folii ochronnej lub powłoki ze szkła hartowanego. Folia trzyma pęknięcie wyświetlacza w ryzach, przez co “pajączek” nie rozchodzi się po całym ekranie. Z kolei szkło hartowane przyjmuje uderzenie i pęka, chroniąc właściwy wyświetlacz przed uszkodzeniem.   

Warto też dokupić do telefonu specjalne etui, które będzie amortyzować upadki, chronić przed wodą i wilgocią, a także pyłami czy kurzem. Pancerne obudowy na telefon mogą sprawić, że stanie się on prawie niezniszczalny, co jest ważne przy pracy w trudnych warunkach, na przykład przy maszynach, które mogą uszkodzić smartfona bez ochrony. Akcesoria ochronne do telefonów znajdziesz na https://diliho.pl/.

Fot.: Jonas Lee/unsplash.com

techardly

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni przewód do swojego sprzętu audio-wideo?
/
Jak wybrać odpowiedni przewód do swojego sprzętu audio-wideo?
Odkryj najlepsze praktyki w wyborze przewodów do urządzeń audio-wideo, aby zoptymalizować jakość dźwięku i obrazu.
Poradnik użytkownika: optymalizacja baterii w smartfonach
/
Poradnik użytkownika: optymalizacja baterii w smartfonach
Odkryj sposoby na zwiększenie trwałości baterii w smartfonie. Zastosuj proste kroki i doradztwo ekspertów, aby cieszyć się długim czasem użytkowania urządzenia!
Jak wybrać idealną podkładkę dla swojego komfortu podczas pracy z myszką?
/
Jak wybrać idealną podkładkę dla swojego komfortu podczas pracy z myszką?
Poznaj kluczowe kryteria przy wyborze podkładki pod myszkę, by poprawić komfort pracy i zminimalizować dolegliwości związane z długotrwałym korzystaniem z komputera.