Jaka elektronika przyda się w pracy zdalnej?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia koronawirusa całkowicie odmieniła nasze podejście do pracy. A w szczególności do tej w trybie zdalnym. Jednak, aby praca w home office była efektywna, potrzebny jest do niej odpowiedni sprzęt. Podpowiadamy, jaką elektronikę wybrać.

Pandemia dość mocno wpłynęła na nasz podejście do pracy oraz na jej tryb. Coraz więcej stanowisk na stałe przeniosło się do home office, ponieważ okazało się to wygodniejsze i praktyczniejsze. Jednak również w domowym zaciszu potrzebny jest odpowiedni sprzęt biurowy. Podpowiadamy, jaką elektronikę wybrać do pracy zdalnej.

Laptop

W pracy zdalnej przyda Ci się przede wszystkim laptop, ponieważ to na nim będziesz wykonywać większość zadań, a ponadto jest on dużo wygodniejszy niż tradycyjny komputer stacjonarny. W końcu skoro pracujesz z domu, to czemu nie skorzystać z uroków tego rozwiązania i na przykład zamiast przy biurku, pracować na tarasie? Najważniejsze, aby wybrać taki model, który zapewni maksymalną wydajność. W poszukiwaniu odpowiedniego dla Ciebie laptopa z pewnością pomoże Ci internetowy sklep z laptopami. Jeśli potrzebujesz sprzętu do typowo biurowej pracy, to powinien wystarczyć Ci standardowy pecet. Jednak dla osób pracujących w branży kreatywnej i zajmujących się grafiką lub filmem, zdecydowanie polecamy profesjonalny laptop graficzny. 

Smartfon

Do pracy zdalnej może przydać się także smartfon. Wiele spraw, które normalnie załatwilibyśmy twarzą w twarz przy stacjonarnym trybie pracy, musimy przenieść do świata wirtualnego. Dlatego też telefon będzie doskonałym narzędziem do komunikowania się ze współpracownikami, nie tylko dzwoniąc do siebie, ale także za pomocą komunikatorów. Dodatkowo smartfon może Ci posłużyć także jako kalendarz i przypominać o ważnych spotkaniach i deadlinach. Pamiętaj też, aby odpowiednio zabezpieczyć swój sprzęt. W tym celu warto do telefonu dokupić case lub etui, na przykład ze strony https://funnycase.pl/produkty/7-huawei. 

Ruter i szybki Internet

Praca zdalna byłaby niemożliwa bez dobrego routera i szybkiego Internetu. Dlatego też warto odpowiednio zadbać o sprawne połączenie sieciowe. Zazwyczaj zapewnieniem łącza zajmują się dostawcy Internetu, więc Twoim zadaniem jest zapewnienie dobrego sprzętu. Jaki więc router wybrać? Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie cechy: obecność gigabitowego portu WAN oraz dwupasmowego Wi-Fi w standardzie AC.

Akcesoria do laptopa

Aby praca zdalna była nie tylko efektywna i wydajna, ale także możliwie jak najbardziej wygodna, potrzebne będą dodatkowe akcesoria do laptopa lub komputera. Przede wszystkim zwróć uwagę na myszkę. Ważne, aby miała ona ergonomiczny kształt, który zapewni wygodne ułożenie w dłoni i odciąży Twoje nadgarstki.

Przydadzą się także dobre słuchawki. Będziesz ich potrzebować, szczególnie jeśli home office dzielisz z innymi domownikami. Dzięki nim będziesz mieć możliwość odcięcia się od zakłóceń z zewnątrz i pełnego skupienia. Zastanów się także nad wyborem słuchawek z mikrofonem, które będą sporym ułatwieniem w trakcie spotkań online.
Ciekawym akcesorium do laptopa, które z pewnością przyda Ci się, jeśli korzystasz z niego przez wiele godzin, jest podstawka chłodząca. Dzięki niej unikniesz przegrzania się sprzętu i zapewnisz mu dłuższą żywotność.

Zdjęcie główne: Vlada Karpovich/pexels.com

techardly

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Nowy elektryczny skuter od CFMoto. Poznaj Zeeho Cyber!
/
Nowy elektryczny skuter od CFMoto. Poznaj Zeeho Cyber!
Chiński producent CFMoto, który w branży działa od ponad 30 lat zaprezentował nową markę elektrycznych jednośladów Zeeho. Produkcja pierwszego modelu […]
Co składa się na systemy POS?
/
Co składa się na systemy POS?
Systemy POS (Point of Sale) to narzędzia, które pozwalają na sprawną obsługę klientów w restauracjach i sklepach. Systemy POS składają się z kilku elementów, które współpracują ze sobą w celu zapewnienia szybkiej i skutecznej obsługi klientów.
Drukarka 3D SLS – jakie ma zalety to urządzenie?
/
Drukarka 3D SLS – jakie ma zalety to urządzenie?
Drukarki 3D z technologią SLS (Selective Laser Sintering) to jedna z najnowocześniejszych metod drukowania trójwymiarowego. Ten rodzaj drukarki przyczynił się do rewolucji w produkcji prototypów i wyrobów gotowych, a także znalazł zastosowanie w przemyśle medycznym i kosmicznym. Drukarki 3D SLS pozwalają na tworzenie przedmiotów z różnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, metal, ceramika i szkło.