W jakich branżach pomocne są roboty?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis


Maszyny od lat ułatwiają ludziom ich pracę oraz sprawiają, że jest ona bardziej efektywna. Są oczywiście branże, takie jak między innymi medycyna, które wymagają interakcji między ludźmi, do której roboty nie są potrzebne. Przy innych, bardziej technicznych zawodach, maszyny naprawdę potrafią odmienić charakter pracy i podnieść jej jakość. Zobacz, w jakich branżach roboty są najbardziej pomocne.

Po świecie krążą teorie, że już za kilka lat roboty zastąpią ludzi w ich pracy. Ale czy to na pewno prawda? Osoby, zajmujące się robotyką, tworzą maszyny, mające pomagać ludziom w wykonywaniu ciężkich prac czy przyspieszać czasochłonne procesy, nie zastępujące ludzi. Tak naprawdę w bardzo wielu zawodach pierwiastku ludzkiego nie da się wyeliminować, ponieważ jest on kluczowym elementem, nawet, jeśli z pozoru wydaje się inaczej.

Produkcja

To branża, która chyba najbardziej ze wszystkich korzysta z automatyzacji pracy. Dzięki maszynom przemysłowym oraz robotom, praca na hali produkcyjnej przebiega znacznie szybciej i efektywniej. W praktyce oznacza to, że fabryka wspierana pracą robotów przynosi większe zyski, mniejszym kosztem. Roboty, w przeciwieństwie do ludzi, nie potrzebują zapłaty za wykonane zadania, więc ich obecność w firmie zwiększa szanse pracowników na podwyżkę. Maszyny w branży produkcyjnej charakteryzują się przede wszystkim wysoką dokładnością wykonywanych wyrobów. Dzięki temu straty, jakie ponosi firma przez wadliwe produkty, znacznie się zmniejszają. Precyzja, jakiej nie jest w stanie osiągnąć ludzka ręką łączy się z niezwykłą szybkością, co sprawia, że produkty wykonywane przez maszynę są wyprodukowane błyskawicznie i bezbłędnie. Dla każdej fabryki to strzał w dziesiątkę. Więcej informacji na temat pracy i przydatności robotów znajdziesz na internetowym blogu https://forbot.pl/blog/.

Źródło: xiaoliangge/Adobe Stock

Gastronomia

Kuchnia to miejsce, w którym ludzka ręka jest niezbędna, ale pracę ludzkich rąk wspomagać mogą właśnie roboty. Nie są to co prawda tak zaawansowane modele, jak na hali produkcyjnej, ale są równie pomocne. Nazwa robot kuchenny nie wzięła się znikąd. Owszem, kiedyś roboty kuchenne nosiły swoje miano niezasłużenie, ponieważ były w dużej mierze ręcznymi urządzeniami, które przyspieszały pracę w kuchni, ale z robotem niewiele miały wspólnego. Obecne maszyny do kuchni to roboty z prawdziwego zdarzenia. W nowoczesnym robocie kuchennym możesz zrobić majonez, ciasto, sałatkę, lody i zupę krem. Urządzenia same kroją, szatkują, mieszają, blendują, zrobią, co tylko sobie zamarzysz, a Tobie zostaje już tylko obróbka termiczna. To idealne rozwiązanie zarówno do domu, jak i do restauracji, ponieważ tempo pracy takiego robota umożliwia przygotowywanie na bieżąco świeżych, pysznych i ciepłych posiłków dla gości. Jakość i smak przygotowywanych świeżo potraw z pewnością zachęci gości do powrotu do takiej restauracji.

Mechanika samochodowa

Nowoczesne warsztaty samochodowe korzystają z robotów, by z jak największą dokładnością wykonywać prace na częściach samochodowych. Lasery czy maszyny do wyważania kół oraz napraw oprogramowania w systemach samochodowych to nic innego, jak roboty. Ich wartość w warsztacie mechanika jest o tyle duża, że pozwalają na naprawy, których bez pomocy technologii nie udałoby się wykonać, bo wymagają na przykład zbyt dużej precyzji lub trzeba je wykonać w trudno dostępnych miejscach. Dzięki robotom auta klientów warsztatu mogą służyć swoim właścicielom znacznie dłużej.

techardly

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak panele fotowoltaiczne wpływają na niezależność energetyczną twojego domu?
/
Jak panele fotowoltaiczne wpływają na niezależność energetyczną twojego domu?
Poznaj, jak zyskać energetyczną autonomię, instalując panele fotowoltaiczne na dachu swojego domu. Dowiedz się jak technologia ta ułatwia ochronę środowiska i pozwala na oszczędność.
Na czym polega standard WCAG 2.1?
/
Na czym polega standard WCAG 2.1?
Jest on wydawany przez W3C (World Wide Web Consortium), a jego celem jest zapewnienie, że osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności będą w stanie korzystać z internetu w taki sam sposób jak osoby pełnosprawne. Wersja 2.1 została opublikowana w 2018 roku i wprowadziła szereg nowych wymagań i zaleceń.
Jak wybrać odpowiednią dyszę do twojej maszyny Waterjet?
/
Jak wybrać odpowiednią dyszę do twojej maszyny Waterjet?
Dowiedz się, jak odpowiednio dobrać dyszę do twojej maszyny waterjet. Poznaj różnice między modelami oraz jakie cechy uwzględnić przy wyborze.